Paradoksalnie trudno może być napisać opinię o tak wspaniałej, jaką jest ”Odrodzone królestwo” Elżbiety Cherezińskiej. Trudno jest cokolwiek zarzucić tej publikacji. O sztuce autorki świadczy fakt, że na końcu powieści pożegnamy Władysława Łokietka. Przykro, że starego króla nie ma.

Jak swoich bohaterów opisuje autorka?

Elżbieta Cherezińska ma niezwykły talent do tworzenia fabuły na podstawie znanych opowieści i postaci historycznych. Tam, gdzie źródła zostawiły nam białe plamy, autorka umiejętnie przedstawia możliwy czas trwania wydarzeń. Tworzy ludzi z krwi i kości na podstawie postaci, które znamy z książek historycznych. Z ich pragnieniami i grzechami. Określony rozmiar i popełniane przez nich błędy. Ponadto, przeplatanie się wątków fantasy i postaci fikcyjnych daje wskazówkę nieprzewidywalności i pobudza czytelnika do chęci poznania ich późniejszego losu.

Co możemy zyskać dzięki tej lekturze?

Gdyby studenci mieli sposobność przeczytać jedną czy też więcej powieści autorki, z pewnością zainteresowaliby się historią i losami naszego kraju w początkach jego powstawania, a także okresem regionalnego upadku. Niezależnie od jej objętości czytanie książki ”Odrodzone królestwo” Elżbiety Cherezińskiej sprawi przyjemność. Autor faktycznie ma ogromny warsztat i umiejętnie używa terminów. W czasach, gdy książki są czytane od czasu do czasu w ciągu dni i zapomniane po kilku dniach, ”Odrodzone królestwo” jest pięknym wyjątkiem od reguły. Po przeczytaniu historii będziemy żałować, że się skończyła.

Miejsce książki w serii

Odrodzone królestwo ze sklepu TaniaKsiazka to udane zakończenie cyklu o tej samej nazwie, niezwykłe. Dla Elżbiety Cherezińskiej możemy mieć tylko ciepłe słowa i wielką wartość jak na tak tytaniczne dzieło. Korzystamy z pięknej i burzliwej historii, dzięki której autorka w przyjemny sposób informuje nas o losach naszego kraju. Takie książki trzeba czytać i studiować.

Co jest godnego polecenia?

Całą serię tej powieści warto gorąco polecić miłośnikom powieści, w których na naszych oczach łączą się postacie historyczne, ponieważ mają zalety, wady i marzenia, które starają się spełnić. Skutkuje to ciekawymi konfliktami militarnymi i politycznymi, a także konfliktami prywatnymi, które sprawią, że więcej czytelników się zarumieni. Równie interesujące są postacie drugorzędne, a także warstwa nadprzyrodzona, w której toczy się rodzaj bitwy między kobietą i mężczyzną, w rzeczywistości są heraldyczne zwierzęta, a demony czy smoki to nie tylko legendy.

Książka - wayhomestudio - pl.freepik.com